вівторок, 14 лютого 2017 р.

Запрошуємо вас на сайт Колорадського університету (США)

неділя, 12 лютого 2017 р.

Оптичні ілюзії

Оптичні ілюзії, або як їх ще називають оптичні обмани, виникають у здорових людей порівняно часто протягом усього життя, так як вони є абсолютно нормальним станом, що залежать від конкретних умов або будови людського ока.
Причини деяких ілюзій встановлені, але більшість з них не має наукового пояснення, і по сей день. До відомих видів оптичних ілюзій відносяться явища обумовлені особливостями будови органа зору - це іррадіація, обмани зору.
Сьогодні лікарям і психологам вдалося створити незвичайну класифікацію, яка поділяє всі види оптичних обманних сприйняттів за різними ознаками. Так, існують ілюзії сприйняття розмірів предмету або фігури, співвідношення розмірів фігури в залежності від фону, обмани кольору і контрастів. А також, помилкові сприйняття глибини і руху, ефекти перцептивної готовності і післядії, уявні і удавані неможливі (ареальні, за межею дійсності, несправжні) фігури.
Оптична ілюзія являє собою помилкове візуальне сприйняття дійсності, предмета або явища видимого внаслідок особливостей будови зорового апарату, а також під впливом конкретних природних умов (заломлення променів при сильному дощі, спотворення обрисів предметів або фігури в сутінках). Причому, таке захворювання, як дальтонізм, не має відношення до оптичних ілюзій.
За зорове сприйняття відповідає вся система зорового апарату, що включає очі, нервові клітини і закінчення, завдяки яким зоровий сигнал надходить у мозок, і безпосередньо у ту частину мозку, яка відповідає за візуальне сприйняття явищ або предметів.